| Upload Date | December 18 2025 11:01 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware Virtual Platform |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700K |
| Topology | 2 Processors, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4704 MHz |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.50 GB |
| Type | EDO RAM |
| Single-Core Score | 1592 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1488
213.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1733
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1759
36.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1831
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1418
19.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1651
8.13 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1683
134.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1525
47.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
701
21.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2287
9.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2175
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1538
118.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1736
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1920
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1456
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1740
55.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5950 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3591
515.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7036
42.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6795
139.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8506
196.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6646
90.2 images/sec |
|
|
Clang
|
7769
38.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2108
168.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6950
215.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2841
85.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8446
35.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8841
275.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6388
491.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7317
214.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5572
55.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8122
7.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8083
255.9 Kpixels/sec |