| Upload Date | December 18 2025 10:59 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | GPD G1628-04 |
| Motherboard | GPD G1628-04 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI 9 HX 370 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 36 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 2013 MHz |
| Codename | Strix Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 5.33 MB x 3 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 23.62 GB |
| Transfer Rate | 1866 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2898 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2743
393.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2143
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2936
60.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2873
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2856
38.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2827
13.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3042
243.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2811
87.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3058
91.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3722
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3448
107.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2718
209.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3366
98.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3192
31.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2538
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2866
90.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13289 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8755
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15610
94.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14672
300.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19023
438.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14287
193.9 images/sec |
|
|
Clang
|
23523
115.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3666
293.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19721
611.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6442
192.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10904
45.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17402
541.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12445
956.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
14953
438.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12615
125.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
28300
27.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
17709
560.7 Kpixels/sec |