| Upload Date | December 18 2025 10:49 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M5) |
| Model ID | iPad17,1 |
| Motherboard | J817AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.42 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.28 GB |
| Single-Core Score | 4186 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3592
515.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3646
22.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4295
87.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3823
88.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3722
50.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4730
23.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3874
310.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3557
110.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6135
183.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4227
17.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4140
128.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5258
404.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4678
137.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5096
50.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3525
3.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3939
124.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15536 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12682
1.78 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16747
100.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18411
376.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15873
366.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17828
242.0 images/sec |
|
|
Clang
|
23397
115.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4990
399.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18470
572.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15020
449.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14659
60.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18742
583.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15907
1.22 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18270
536.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16113
159.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18735
18.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15829
501.2 Kpixels/sec |