| Upload Date | December 18 2025 10:44 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2412DPC0AG |
| Motherboard | rodin |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3463 revision 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.05 GB |
| Single-Core Score | 1542 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1552
222.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1525
9.19 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1971
40.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1917
44.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1533
20.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1863
9.18 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1525
122.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1586
49.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1436
43.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1261
5.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1818
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1291
99.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1244
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1241
12.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1221
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1585
50.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6110 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4709
676.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6975
42.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10016
205.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8356
192.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7565
102.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8003
39.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1672
133.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8816
273.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3963
118.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5263
21.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8847
275.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4734
364.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5671
166.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5599
55.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7159
6.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8476
268.4 Kpixels/sec |