| Upload Date | December 18 2025 10:41 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 14 Pro Max |
| Model ID | iPhone15,3 |
| Motherboard | D74AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.50 GB |
| Single-Core Score | 2672 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2661
382.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2416
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2700
55.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2568
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2342
31.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3357
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2510
201.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2499
77.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2319
69.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2378
9.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3117
97.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3281
252.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3042
89.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3394
33.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2166
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2800
88.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6993 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5963
856.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8322
50.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7152
146.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7265
167.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7581
102.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10407
51.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3101
248.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7850
243.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5405
161.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6406
26.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9324
290.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7437
571.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7652
224.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7752
76.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7376
7.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7507
237.7 Kpixels/sec |