| Upload Date | December 18 2025 10:35 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | FUJITSU CLIENT COMPUTING LIMITED LIFEBOOK U9312X |
| Motherboard | FUJITSU CLIENT COMPUTING LIMITED FJNB2F8 |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1245U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.62 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2167 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1953
280.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1945
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2150
44.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2126
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2129
28.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2164
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2152
172.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2138
66.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2022
60.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2805
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2522
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1846
142.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2132
62.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2785
27.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2095
2.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2283
72.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7843 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5778
829.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9483
57.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10800
221.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9877
227.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9165
124.4 images/sec |
|
|
Clang
|
9836
48.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2507
200.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10099
312.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4839
144.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8297
34.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11046
343.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7766
597.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7776
228.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6693
66.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11556
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9496
300.7 Kpixels/sec |