| User | jpmeineke |
| Upload Date | December 18 2025 10:28 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B760-I GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2449 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2272
326.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2268
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2458
50.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2439
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2329
31.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2324
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2266
181.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2332
72.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2415
72.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3145
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2910
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2241
172.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2409
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3098
30.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2324
2.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2638
83.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13125 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8324
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14959
90.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15870
324.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15512
357.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16863
228.9 images/sec |
|
|
Clang
|
18803
92.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3001
240.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19612
607.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8864
265.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14060
58.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20033
623.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13361
1.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12663
371.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12592
124.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22765
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16137
510.9 Kpixels/sec |