| Upload Date | December 18 2025 10:27 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 13T Pro |
| Model ID | Xiaomi 23078PND5G |
| Motherboard | corot |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.08 GB |
| Single-Core Score | 1255 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1118
160.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1014
6.11 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1450
29.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1323
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1235
16.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1494
7.36 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1269
101.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1378
42.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1312
39.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1179
4.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1430
44.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1007
77.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1352
39.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1207
12.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1032
998.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1339
42.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3643 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2916
418.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4520
27.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5199
106.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4669
107.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4468
60.6 images/sec |
|
|
Clang
|
5356
26.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1188
95.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4412
136.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3285
98.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2918
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4281
133.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2753
211.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3484
102.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3116
30.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4208
4.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4330
137.1 Kpixels/sec |