| Upload Date | December 18 2025 10:26 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | ALLDOCUBE iPlay 70 Ultra |
| Model ID | ALLDOCUBE iPlay 70 Ultra |
| Motherboard | Alldocube |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 1.90 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.61 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.06 GB |
| Single-Core Score | 1883 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1567
225.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1502
9.05 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2193
44.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2369
54.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1794
24.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2282
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1871
149.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1850
57.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2052
61.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1898
7.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2096
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1440
110.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2030
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1916
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1416
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2056
65.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5160 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3291
472.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4818
29.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7305
149.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8202
189.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6193
84.1 images/sec |
|
|
Clang
|
6366
31.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2153
172.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7065
218.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3988
119.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4168
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7065
219.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3454
265.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5555
163.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5184
51.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5850
5.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6870
217.5 Kpixels/sec |