| Upload Date | December 18 2025 08:37 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus CPH2747 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 3470 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2794
401.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2745
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3682
75.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3576
82.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3424
46.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4208
20.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2780
222.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3039
94.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5537
165.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3158
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3668
114.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3647
280.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3895
114.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4015
39.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2924
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3470
109.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10511 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6780
973.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10804
65.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11635
238.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12091
278.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12685
172.2 images/sec |
|
|
Clang
|
15522
76.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3291
263.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12910
400.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10888
325.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10117
41.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14467
450.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10751
826.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11182
328.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10054
99.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14223
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11799
373.6 Kpixels/sec |