| Upload Date | December 18 2025 08:32 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550I AORUS PRO AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550I AORUS PRO AX |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4797 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2256 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2402
345.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2303
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2301
47.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2250
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1998
27.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2154
10.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2144
171.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2239
69.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1174
35.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2961
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3087
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2389
183.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2632
77.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3024
30.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2026
1.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2608
82.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11336 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8392
1.18 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14889
89.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12296
251.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15068
347.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12291
166.8 images/sec |
|
|
Clang
|
16978
83.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2737
219.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18417
570.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5006
149.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11092
45.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18777
584.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13153
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12203
358.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9867
97.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20067
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13946
441.6 Kpixels/sec |