| Upload Date | December 18 2025 08:31 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI EXCALIBUR GAMING E650 |
| Motherboard | CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI Z890M PLUS WIFI 001 |
| Power Plan | Gaming |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5690 MHz |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.35 GB |
| Single-Core Score | 3252 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3020
433.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2772
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3368
69.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3113
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3335
45.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3296
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3671
294.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3250
100.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3175
95.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3742
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3479
108.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3177
244.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3406
99.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3153
31.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2839
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3560
112.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21059 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9893
1.39 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24740
149.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20007
409.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23986
553.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30060
408.0 images/sec |
|
|
Clang
|
49067
241.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4550
364.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
42106
1.27 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12919
386.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21288
88.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25166
783.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25917
1.99 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19396
569.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13874
137.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
50761
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24456
774.3 Kpixels/sec |