| Upload Date | December 18 2025 08:31 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook 640 G2 |
| Motherboard | HP 80FD |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6200U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 78 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 2792 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1330 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 911 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
913
131.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1091
6.57 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1036
21.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1067
24.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
819
11.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1054
5.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
940
75.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
924
28.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
382
11.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1119
4.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1270
39.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
717
55.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
910
26.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1144
11.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
784
758.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
976
30.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1558 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
994
142.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2112
12.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1638
33.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2050
47.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1390
18.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1892
9.32 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
932
74.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1972
61.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
663
19.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1930
7.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2540
79.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1424
109.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1741
51.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1918
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1829
1.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1848
58.5 Kpixels/sec |