| Upload Date | December 18 2025 08:27 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Honor Magic7 Pro |
| Model ID | HONOR PTP-AN10 |
| Motherboard | PTP |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8750 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 2746 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1787
256.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2260
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3101
63.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2997
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2837
38.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3582
17.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2275
182.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2653
82.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3033
90.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2533
10.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2896
90.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3019
232.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3345
98.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3141
31.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2608
2.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2751
87.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8581 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5910
848.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9068
54.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8813
180.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9860
227.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10612
144.0 images/sec |
|
|
Clang
|
13653
67.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2710
217.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11386
352.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7058
211.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7276
30.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11801
367.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9009
692.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9778
286.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7959
79.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12369
12.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10039
317.9 Kpixels/sec |