| Upload Date | December 18 2025 08:26 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B860M DS3H WIFI6E |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B860M DS3H WIFI6E |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 265K |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Single-Core Score | 3033 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2796
401.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2463
14.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3052
62.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2891
66.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3152
42.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3088
15.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3490
279.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3087
95.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3028
90.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3565
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3310
103.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2818
216.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3174
93.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2955
29.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2699
2.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3332
105.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18391 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8786
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21261
128.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17044
348.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21797
502.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26049
353.5 images/sec |
|
|
Clang
|
40337
198.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4328
346.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37535
1.14 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11589
346.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19710
81.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20915
650.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22376
1.72 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16981
498.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11927
118.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41850
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20473
648.2 Kpixels/sec |