| Upload Date | December 18 2025 08:26 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus CPH2747 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 3611 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2889
414.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2865
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3799
77.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3684
85.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3526
47.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4356
21.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2967
237.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3238
100.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5720
171.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3379
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3814
118.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3739
287.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4050
118.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4127
40.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3041
2.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3583
113.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10894 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7293
1.02 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10671
64.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12145
248.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12414
286.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13689
185.8 images/sec |
|
|
Clang
|
17219
84.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3525
282.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13803
427.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11342
339.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10786
44.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14239
443.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11184
859.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10620
311.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9334
92.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14619
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12098
383.0 Kpixels/sec |