| Upload Date | December 18 2025 08:19 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Google Pixel 10 Pro |
| Model ID | Google Pixel 10 Pro |
| Motherboard | blazer |
| Governor | sched_pixel |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.25 GHz |
| Cluster 2 | 5 Cores @ 3.05 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.78 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.21 GB |
| Single-Core Score | 2307 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1862
267.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1651
9.95 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2625
53.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2614
60.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2307
31.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3055
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2174
174.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2440
75.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2705
81.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2320
9.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2676
83.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1810
139.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2488
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2197
21.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1785
1.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2588
82.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3720
534.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6023
36.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8945
183.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8802
203.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7771
105.5 images/sec |
|
|
Clang
|
10238
50.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1793
143.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9510
294.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5099
152.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6099
25.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7826
243.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4613
354.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6141
180.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5838
57.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7719
7.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8105
256.6 Kpixels/sec |