| Upload Date | December 18 2025 08:16 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F5 |
| Model ID | Xiaomi 23049PCD8G |
| Motherboard | marble |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.92 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.90 GB |
| Single-Core Score | 1082 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1017
146.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
981
5.91 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1373
28.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1238
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1185
16.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1313
6.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
798
63.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1155
35.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1337
40.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1129
4.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1350
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
653
50.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1309
38.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
605
6.00 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
895
866.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1257
39.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3911 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2602
373.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3902
23.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5720
117.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5622
129.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4758
64.6 images/sec |
|
|
Clang
|
5601
27.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1015
81.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5471
169.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3474
104.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3550
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5142
160.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2652
203.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4295
126.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4014
39.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4781
4.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4976
157.6 Kpixels/sec |