| Upload Date | December 18 2025 08:16 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.6.2 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2982 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2943
422.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2883
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2889
59.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2884
66.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2695
36.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3638
17.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2790
223.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2792
86.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2470
73.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2654
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3541
110.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3739
287.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3402
99.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3747
37.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2502
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3043
96.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7469 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6262
899.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8872
53.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8024
164.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7890
182.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8150
110.6 images/sec |
|
|
Clang
|
10150
50.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3247
260.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8389
259.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6010
179.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6631
27.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10276
319.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8249
634.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8368
245.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7661
76.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8092
7.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8136
257.6 Kpixels/sec |