| Upload Date | December 18 2025 08:16 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.6.2 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2226
319.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2352
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2198
45.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2154
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1826
24.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2741
13.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1987
159.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2077
64.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1753
52.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1877
7.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2677
83.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2760
212.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2367
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2526
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1861
1.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2106
66.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5170 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4919
706.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7295
44.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4181
85.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6022
138.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5414
73.5 images/sec |
|
|
Clang
|
7702
37.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2357
188.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6143
190.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2862
85.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4863
20.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7399
230.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5775
444.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5882
172.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5088
50.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6151
5.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5508
174.4 Kpixels/sec |