| Upload Date | December 18 2025 08:14 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D48 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO H610M-E DDR4 (MS-7D48) |
| Power Plan | Paras suoritusteho |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2735 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2767
397.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2425
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2551
52.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2598
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2702
36.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2776
13.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2790
223.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2760
85.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2695
80.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3454
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3110
96.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2665
204.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2587
75.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2950
29.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2670
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2664
84.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11514 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5354
768.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14204
85.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10065
206.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13873
319.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13655
185.3 images/sec |
|
|
Clang
|
26703
131.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3564
285.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
24268
752.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5653
169.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12824
53.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12303
382.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16036
1.23 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11530
338.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6615
65.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29056
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11896
376.6 Kpixels/sec |