| Upload Date | December 18 2025 08:14 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3567 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3165
454.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3030
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3419
70.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3355
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3340
45.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4106
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3259
260.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3112
96.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5629
168.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3608
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3723
115.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4049
311.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3796
111.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4262
42.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2853
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3282
103.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8860 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7161
1.00 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10105
60.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9551
195.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9308
214.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10136
137.6 images/sec |
|
|
Clang
|
11011
54.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3687
295.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9604
297.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10172
304.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9490
39.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11282
351.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8761
673.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9879
289.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7758
77.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9554
9.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9123
288.9 Kpixels/sec |