| Upload Date | December 18 2025 08:08 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.1 (Build 25B78) |
| Model | MacBook Air (13-inch, 2025) |
| Model ID | Mac16,12 |
| Motherboard | Mac16,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | Apple M4 |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 3662 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3117
447.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3193
19.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3570
73.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3480
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3432
46.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4207
20.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3425
274.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3188
98.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5707
170.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3746
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3921
122.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3877
298.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4302
126.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3917
38.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2919
2.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3442
109.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14453 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9959
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14561
87.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14905
305.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16907
389.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17299
234.8 images/sec |
|
|
Clang
|
22063
108.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4528
362.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17866
553.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14327
428.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15839
65.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19558
608.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13486
1.04 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17825
523.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12791
126.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
18007
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16579
524.9 Kpixels/sec |