| Upload Date | December 18 2025 08:08 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2127 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1162
166.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2310
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2311
47.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2312
53.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1965
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2982
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2065
165.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2131
66.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1727
51.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1849
7.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2650
82.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2774
213.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2379
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2529
25.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1869
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2079
65.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5400 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4772
685.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7249
43.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5714
117.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5773
133.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5361
72.8 images/sec |
|
|
Clang
|
7977
39.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2297
184.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6277
194.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3686
110.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5074
21.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7561
235.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5918
455.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5922
173.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5145
51.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6184
5.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5656
179.1 Kpixels/sec |