| Upload Date | December 18 2025 08:02 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro |
| Model ID | iPhone16,1 |
| Motherboard | D83AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.50 GB |
| Single-Core Score | 2399 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
160
23.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2861
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2997
61.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2960
68.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2691
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3709
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2729
218.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2758
85.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2439
73.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2594
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3522
109.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3478
267.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3220
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3710
36.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2502
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2989
94.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7499 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6493
932.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8907
53.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8386
171.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7756
178.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8268
112.2 images/sec |
|
|
Clang
|
10554
52.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3141
251.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8440
261.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5991
179.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6490
26.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10294
320.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8224
632.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8414
246.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7789
77.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7768
7.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8068
255.4 Kpixels/sec |