| Upload Date | December 18 2025 08:01 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 26.2 (Build 25C56) |
| Model | Mac15,13 |
| Model ID | Mac15,13 |
| Motherboard | Mac15,13 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M3 |
| Base Frequency | 4.06 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3050 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2900
416.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2894
17.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3055
62.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3008
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2736
37.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3702
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2880
230.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2834
87.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2557
76.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2768
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3631
113.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3783
290.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3581
105.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3728
37.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2543
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3091
97.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12145 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9279
1.30 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12818
77.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13371
273.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13875
320.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13900
188.6 images/sec |
|
|
Clang
|
18960
93.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3779
302.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14999
464.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10098
302.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12143
50.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16331
508.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12647
972.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15253
447.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11405
113.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14084
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13964
442.1 Kpixels/sec |