| Upload Date | December 18 2025 08:01 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 3010 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2971
426.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2877
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2985
61.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2954
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2682
36.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3711
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2810
225.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2809
87.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2504
74.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2714
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3547
110.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3767
289.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3366
98.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3780
37.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2493
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3062
96.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7616 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6364
913.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9131
55.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8437
172.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7645
176.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8340
113.2 images/sec |
|
|
Clang
|
10558
52.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3268
261.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8589
266.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6070
181.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6656
27.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10422
324.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8289
637.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8490
249.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8070
80.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8399
8.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8321
263.5 Kpixels/sec |