| User | russellfeldman99 |
| Upload Date | December 18 2025 08:00 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion x360 Convertible 15-er0xxx |
| Motherboard | HP 88BC |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1972 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1891
271.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1923
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2048
41.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2052
47.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1987
27.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2071
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1972
157.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1648
51.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1983
59.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2396
9.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2391
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1665
128.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1911
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2168
21.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1572
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2162
68.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5283 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3863
554.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7013
42.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5839
119.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5938
136.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5946
80.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4899
24.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2381
190.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7190
222.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3492
104.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6730
27.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7345
228.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5148
395.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5435
159.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4631
45.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7229
7.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6560
207.7 Kpixels/sec |