| Upload Date | December 18 2025 07:57 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.16 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3782 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3348
480.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3407
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3946
80.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3479
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3445
46.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4441
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3396
272.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3151
97.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5668
169.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3705
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3806
118.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4671
359.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3987
117.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4441
44.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3103
3.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3461
109.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9941 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8727
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11167
67.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11274
230.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9468
218.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10697
145.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13165
64.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4140
331.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10281
318.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11362
340.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9803
40.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11624
361.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10734
825.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11020
323.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10491
104.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10467
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9890
313.1 Kpixels/sec |