| Upload Date | December 18 2025 07:56 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3871 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3377
485.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3413
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3911
80.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3598
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3558
48.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4498
22.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3541
283.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3248
100.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5968
178.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3779
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3882
120.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4784
367.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4059
119.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4562
45.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3226
3.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3539
112.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10134 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8815
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12016
72.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11413
233.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9733
224.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10752
145.9 images/sec |
|
|
Clang
|
13619
67.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4232
338.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10338
320.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11064
331.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9972
41.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11738
365.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10859
834.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11122
326.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11129
110.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10446
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10330
327.1 Kpixels/sec |