| Upload Date | December 18 2025 07:51 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 24117RK2CG |
| Model ID | Xiaomi 24117RK2CG |
| Motherboard | zorn |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.84 GB |
| Single-Core Score | 2163 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1886
270.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1938
11.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2661
54.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2535
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2034
27.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2746
13.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2039
163.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2086
64.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2257
67.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2021
8.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2442
76.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1901
146.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2207
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2011
20.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1657
1.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2266
71.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6605 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4488
644.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7299
44.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8713
178.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9004
207.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7782
105.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8482
41.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2247
179.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8571
265.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5470
163.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5978
24.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8979
279.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5244
403.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7224
212.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5960
59.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8080
7.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8556
270.9 Kpixels/sec |