| Upload Date | December 18 2025 07:50 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 83K1 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13420H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.67 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 850 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1018
146.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1115
6.72 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1470
30.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1262
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
482
6.54 images/sec |
|
|
Clang
|
607
2.99 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
674
53.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
435
13.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
363
10.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
448
1.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
900
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1088
83.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1397
41.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1802
17.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1269
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1428
45.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6985 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5169
742.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8315
50.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9784
200.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8806
203.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8911
120.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10290
50.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1967
157.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10593
328.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4876
145.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8772
36.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11207
348.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5646
434.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2342
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7494
74.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11468
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8859
280.5 Kpixels/sec |