| Upload Date | December 18 2025 07:50 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25098PN5AC |
| Model ID | Xiaomi 25098PN5AC |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.65 GB |
| Single-Core Score | 3407 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2702
388.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2732
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3633
74.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3578
82.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3427
46.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4100
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2809
225.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3017
93.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5277
157.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3105
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3603
112.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3556
273.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3727
109.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3806
37.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2916
2.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3372
106.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10049 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6997
1004.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10800
65.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11708
239.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10316
237.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11908
161.6 images/sec |
|
|
Clang
|
14156
69.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3313
265.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12217
378.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10940
327.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8914
36.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14160
440.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10453
803.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10787
316.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8668
86.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13865
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11213
355.0 Kpixels/sec |