| Upload Date | December 18 2025 07:50 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP OMEN Gaming Laptop 16-ap0xxx |
| Motherboard | HP 8D26 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen AI 7 350 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 96 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4441 MHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.02 GB |
| Single-Core Score | 1832 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2147
308.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1241
7.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1675
34.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1725
39.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1807
24.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2667
13.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2387
191.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2084
64.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1720
51.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2155
8.92 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1845
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
704
54.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1878
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2366
23.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1689
1.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2096
66.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11851 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6215
892.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11466
69.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12692
259.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13610
313.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16829
228.4 images/sec |
|
|
Clang
|
17832
87.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2597
208.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19671
609.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8288
248.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
14278
59.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17869
556.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13628
1.05 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12493
366.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10884
108.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23050
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14356
454.5 Kpixels/sec |