| Upload Date | December 18 2025 07:50 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.1.1 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.56 GB |
| Single-Core Score | 2618 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2648
380.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2748
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2654
54.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2538
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2349
31.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3172
15.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2364
189.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2446
75.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2195
65.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2165
8.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3087
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3145
241.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2882
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3384
33.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2171
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2603
82.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6579 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5846
839.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8411
50.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7303
149.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7019
161.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7063
95.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8991
44.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2678
214.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7245
224.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4939
147.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5900
24.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9117
283.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7007
538.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7169
210.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7340
72.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6936
6.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6999
221.6 Kpixels/sec |