| Upload Date | December 18 2025 07:49 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 14 |
| Model ID | iPhone14,7 |
| Motherboard | D27AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.58 GB |
| Single-Core Score | 2447 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2472
355.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2420
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2415
49.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2453
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2196
29.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3131
15.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2251
180.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2273
70.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2085
62.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2065
8.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2838
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2895
222.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2626
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3129
31.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1992
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2490
78.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5921 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5256
754.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7859
47.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6389
130.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6370
146.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6477
87.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8418
41.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2513
201.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6604
204.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4590
137.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5226
21.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8066
251.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6263
481.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6209
182.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5689
56.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6429
6.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6081
192.5 Kpixels/sec |