| Upload Date | December 18 2025 07:49 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2967 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2973
426.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2860
17.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2997
61.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2909
67.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2660
36.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3691
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2735
219.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2743
85.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2435
72.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2609
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3481
108.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3681
283.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3314
97.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3734
37.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2514
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2966
93.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7521 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6407
920.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8917
53.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8186
167.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8022
185.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8203
111.3 images/sec |
|
|
Clang
|
10345
50.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3193
255.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8423
261.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5965
178.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6506
26.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10171
316.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8225
632.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8353
245.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7902
78.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8311
8.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8235
260.7 Kpixels/sec |