| Upload Date | December 18 2025 07:48 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | LENOVO 81Q9 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1065G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 126 Stepping 5 |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3891 MHz |
| Package | Socket 1526 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.75 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1569 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1406
202.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1422
8.57 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1672
34.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1619
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1559
21.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1508
7.43 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1419
113.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1586
49.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1520
45.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1879
7.78 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2099
65.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1187
91.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1509
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2059
20.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1408
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1713
54.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4492 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2925
420.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5599
33.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5978
122.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6386
147.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5848
79.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4582
22.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1431
114.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5565
172.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3129
93.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4779
19.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6737
209.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3544
272.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4705
138.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4831
47.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6283
6.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5222
165.3 Kpixels/sec |