| Upload Date | December 18 2025 07:48 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 |
| Model ID | iPhone18,3 |
| Motherboard | V57AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.25 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.49 GB |
| Single-Core Score | 3721 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3277
470.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3046
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3851
78.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3530
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3433
46.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4446
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3448
276.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3201
99.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5727
171.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3713
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3811
118.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4173
320.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3985
116.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4305
42.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3145
3.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3311
104.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9597 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7693
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10627
64.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10739
219.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9379
216.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10596
143.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13514
66.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4075
326.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10238
317.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10618
317.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9476
39.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11577
360.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9550
734.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10650
312.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10551
104.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10238
9.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9306
294.7 Kpixels/sec |