| Upload Date | December 18 2025 07:46 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2224 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2187
314.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2309
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2292
46.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2256
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1931
26.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2875
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2006
160.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2141
66.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1763
52.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1911
7.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2692
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2773
213.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2341
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2583
25.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1917
1.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2147
68.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5282 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4074
585.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7064
42.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5779
118.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5745
132.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5338
72.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7707
38.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2335
187.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6209
192.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3720
111.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4876
20.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7430
231.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5799
445.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5802
170.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5066
50.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6132
5.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5483
173.6 Kpixels/sec |