| Upload Date | December 18 2025 07:38 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus CPH2707 |
| Model ID | OnePlus CPH2707 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.14 GB |
| Single-Core Score | 1956 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1595
229.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1628
9.81 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2392
49.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2317
53.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1896
25.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2497
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1829
146.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1966
60.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2020
60.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1896
7.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2265
70.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1535
118.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2025
59.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1954
19.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1511
1.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2188
69.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4853 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3284
471.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4599
27.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7330
150.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6426
148.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5717
77.6 images/sec |
|
|
Clang
|
6158
30.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2001
160.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6990
216.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3873
115.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3800
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6884
214.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3387
260.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5277
154.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4359
43.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5516
5.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6456
204.4 Kpixels/sec |