| Upload Date | December 18 2025 07:38 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | realme RMX5200 |
| Model ID | realme RMX5200 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.80 GB |
| Single-Core Score | 3593 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2821
405.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2842
17.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3811
78.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3639
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3526
47.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4331
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2995
239.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3212
99.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5671
169.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3312
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3812
118.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3722
286.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4037
118.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4195
41.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3028
2.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3577
113.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10342 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7066
1014.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11316
68.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11640
238.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11779
271.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12177
165.3 images/sec |
|
|
Clang
|
16370
80.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3448
276.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12367
383.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10687
319.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8362
34.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13908
432.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10376
797.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10569
310.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9985
99.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13271
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11682
369.9 Kpixels/sec |