| Upload Date | December 18 2025 07:38 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3807 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3366
483.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3397
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3925
80.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3499
80.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3487
47.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4467
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3477
278.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3177
98.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5737
171.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3750
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3852
119.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4701
361.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4010
117.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4344
43.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3159
3.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3491
110.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10086 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8861
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11226
67.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11238
230.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9509
219.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10841
147.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13708
67.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4245
340.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10414
322.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11486
343.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9756
40.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11882
369.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10955
842.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11250
330.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10882
108.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10530
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9979
316.0 Kpixels/sec |