| Upload Date | December 18 2025 07:38 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 82JQ |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Legion Balance Mode |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 1976 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 922 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
963
138.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
938
5.65 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
970
19.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
909
21.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
815
11.1 images/sec |
|
|
Clang
|
860
4.24 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
888
71.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
920
28.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
491
14.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1213
5.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1269
39.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
919
70.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1091
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1257
12.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
835
807.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1064
33.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4951 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3114
447.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6298
37.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4754
97.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6113
141.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5924
80.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7345
36.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1154
92.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8343
258.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2245
67.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6153
25.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7389
229.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5943
456.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5817
170.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4378
43.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9710
9.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6215
196.8 Kpixels/sec |