| Upload Date | December 18 2025 07:37 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | vivo X300 Pro |
| Model ID | vivo V2514 |
| Motherboard | k6993v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3468 revision 0 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.70 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 4.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.00 GB |
| Single-Core Score | 927 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
856
122.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
887
5.34 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1258
25.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1151
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
765
10.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1309
6.45 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1122
89.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
884
27.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1086
32.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
952
3.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
999
31.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
865
66.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
817
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
367
3.64 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
713
690.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
983
31.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3849 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3336
479.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4598
27.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5029
102.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3342
77.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5204
70.6 images/sec |
|
|
Clang
|
7339
36.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1420
113.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6098
188.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2485
74.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4486
18.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5841
181.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3846
295.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2810
82.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1138
11.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5101
4.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6289
199.1 Kpixels/sec |