| Upload Date | December 18 2025 07:36 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.55 GB |
| Single-Core Score | 2608 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2681
385.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2746
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2752
56.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2567
59.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2322
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3359
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2368
189.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2393
74.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2130
63.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2108
8.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3007
93.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3067
235.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2776
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3333
33.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2146
2.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2566
81.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6407 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5760
827.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8479
51.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7280
149.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6552
151.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6479
87.9 images/sec |
|
|
Clang
|
8926
44.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2626
210.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7093
219.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4867
145.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5640
23.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8825
274.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6796
522.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6977
204.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6847
67.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6813
6.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7154
226.5 Kpixels/sec |