| Upload Date | December 18 2025 07:36 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21MS |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 155H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4790 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 22 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 22 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1228 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1158
166.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1093
6.59 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1242
25.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1311
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1240
16.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1369
6.74 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1435
114.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1342
41.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1254
37.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1492
6.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1513
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
878
67.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1001
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1130
11.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
937
906.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1326
42.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4772 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4474
642.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9028
54.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7219
147.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4159
95.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3219
43.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4563
22.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
926
74.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4263
132.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4030
120.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5738
23.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8760
272.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5188
398.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5376
157.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5259
52.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9673
9.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7006
221.8 Kpixels/sec |