| Upload Date | December 18 2025 07:35 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S22 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S908E |
| Motherboard | taro |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 2 part 3400 revision 0 |
| Base Frequency | 1.78 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.79 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.50 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.00 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.94 GB |
| Single-Core Score | 1460 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1385
198.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1346
8.11 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1920
39.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1783
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1656
22.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1838
9.05 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1292
103.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1433
44.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1595
47.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1358
5.62 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1432
44.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
999
76.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1489
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1343
13.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1016
983.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1429
45.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3663 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2386
342.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4352
26.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4946
101.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5040
116.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4255
57.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4448
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1506
120.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4825
149.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3151
94.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3108
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5014
156.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2417
185.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3601
105.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3533
35.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4567
4.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4387
138.9 Kpixels/sec |