| Upload Date | December 17 2025 03:45 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3748 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3173
455.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3383
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3926
80.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3449
79.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3372
45.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4437
21.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3388
271.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3110
96.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5749
172.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3682
15.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3805
118.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4573
351.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3935
115.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4455
44.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3128
3.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3422
108.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9869 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8623
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11438
68.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11400
233.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9364
216.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10479
142.2 images/sec |
|
|
Clang
|
13223
65.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4131
330.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10071
312.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10694
320.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9533
39.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11496
357.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10532
809.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10904
320.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11141
110.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10336
10.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9898
313.4 Kpixels/sec |