| Upload Date | December 17 2025 03:44 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | LENOVO 90YE002JYS |
| Motherboard | LENOVO 3788 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 275HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 1970 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1840
264.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1682
10.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1964
40.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1890
43.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2015
27.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1894
9.33 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2136
171.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2030
62.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1483
44.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2240
9.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2322
72.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1936
148.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2355
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2162
21.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2060
1.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2120
67.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17922 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8887
1.25 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20836
125.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17113
350.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19633
452.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
24056
326.5 images/sec |
|
|
Clang
|
44273
218.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3059
245.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38659
1.17 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11066
331.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16757
69.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23457
729.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21025
1.62 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16476
483.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12129
120.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49451
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22704
718.9 Kpixels/sec |